Akademia multimedialna

Akademia Multimedialna to nowa pracownia ŻOK-u. Jest to przestrzeń integrująca wiele gatunków sztuki, takich jak muzyka, słowo, video, fotografia, dźwięk. Celem tej integracji jest tworzenie artystycznych utworów audiowizualnych. W tym roku głównym zadaniem będzie stworzenie spektaklu - musicalu, którego premiera ma się odbyć na wiosnę 2016 roku.

Grupa zajmować się więc będzie wszystkim elementami, które wchodzą w skład takiego dzieła czyli: scenariuszem, obsadą, scenografią, muzyką, udźwiękowieniem, światłem, projekcjami video, pracą z aktorem itd.

Akademia jest otwarta dla wszystkich niezależnie od wieku i stopnia zaawansowania, otwarta też na członków innych sekcji specjalizujących się w poszczególnych dziedzinach.

Jej głównym celem jest integrowanie różnych talentów, by stworzyć wspólne dzieło. Uczestnicy będą się także uczyć oglądając wielkie dzieła filmu, opery i teatru. Co ok. sześć tygodni planowane są spotkania integrujące poświęcone innym kulturom, włoskiej, hiszpańskiej, kubańskiej i innym.

Prowadzenie:

Krzysztof Kowalski - operator (Dekalog 89+, "Czarny czwartek", "Naznaczeni krajobrazem"), fotograf ("Układ zamknięty", fotosy), scenarzysta i reżyser filmowy ("Czarna skrzynka"), współpracuje przy filmach fabularnych, dokumentalnych, produkcjach edukacyjnych i reklamowych. Nowodworzanin zakochany w Żuławach. Reżyserował spektakl "Pierwszy. 65 lat w trzech aktach" oraz film dokumentalny "Pierwszy", które powstały z okazji jubileuszu Żuławskiego Ośrodka Kultury.

Tomasz Stroynowski - kompozytor, pianista, multiinstrumentalista. Pedagog totalny - charyzmatyczny nauczyciel śpiewu i niestrudzony popularyzator muzyki.

Zajęcia odbywają się w piątki, w godzinach 17.30-19.00. Pracownia nieodpłatna.

 

Newsletter