Dźwięk, rytm i ciało instrumentem się stało - warsztaty


                                  2 września 2017, godz. 13:30 w ŻOKu :)

 Warsztaty dedykowane są dla dzieci od lat 7 i ich rodziców-opiekunów. Dzieci uczestniczące w warsztatach mają wstęp wolny na spektakl. Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia na warsztaty w sekretariacie ŻOK: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numerem telefonu 55 247 22 30

Instrumentalno – wokalne warsztaty z elementami animacji są wprowadzeniem do magicznej , tajemniczej przestrzeni spektaklu. Zabierają uczestników w podróż do świata muzyki i zwierząt wykreowanego przy pomocy naśladowania dźwięków natury i gry wyobraźni opartej na animacji przedmiotu. Przestrzeń artystyczna zbudowana zostanie przy wykorzystaniu prostych elementów tj.; chusty, sznurka, szarego papieru, patyka oraz form rytmiczno – muzycznych. Uczestnicy w podgrupach stworzą krainę zwierząt, żywiołów i form natury. Dzieląc się osobistymi doświadczeniami poszukiwać będą wspólnych cech i emocji dla świata zwierząt i ludzi. Warsztat wykorzysta efekty muzyczne i rytmiczne, które widzowie poznawać będą w spektaklu. Uczestnicy staną się podróżnikami po przestrzeniach muzyki, gdzie poszukiwać będą inspiracji rytmicznych w codzienny zdarzeniach. Korzystając z form ekspresji muzycznej takich, jak body-percussion i śpiew widzowie w naturalny sposób stworzą orkiestrę. Dzieci i rodzice zostaną zachęceni do wspólnej zabawy i muzykowania. Zajęcia przybliżą także wiedzę o mało znanych instrumentach muzycznych wykorzystanych w spektaklu (looper). Część instrumentalno – wokalna poprowadzona będzie przez Natalię Czekałę, pianistkę, wokalistkę, kompozytorkę muzyki do przedstawienia i Krzysztofa Guzewicza, perkusistę. Warsztaty uświadomią widzom rolę rytmu w tworzeniu spektakli teatralnych i życiu codziennym.
Metody pracy podczas warsztatów: zabawa teatralna – metoda Jana Dormana, metoda improwizacji, ćwiczenia ruchowe, muzyczne i rytmiczne, śpiew i dźwiękonaśladownictwo, werbalizowanie charakterystyki postaci.

2 września 2017, godz. 13:30 w ŻOKu :)

 

Kalendarz Wydarzeń

Przyjaciele

Newsletter