Studenci rzeźby tworzyli w ŻOK-u

Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku w ciągu 3 dni pleneru odwiedzili gdańskie i nowodworskie firmy i stworzyli swoje rzeźby z otrzymanych od nich materiałów. Plenerowe warsztaty rzeźbiarskie odbyły się w Nowym Dworze Gdańskim już po raz drugi.

Plenerowe warsztaty dla studentów organizuje Mariusz Burdek, rzeźbiarz, asystent na Wydziale Rzeźby i Intermediów oraz rezydent Żuławskiego Ośrodek Kultury. Na plener złożyły się wizyty studyjne w 4 firmach, które zajmują się obróbką różnych materiałów. Studenci mieli szansę zobaczyć na własne oczy technologie obróbki drewna i metalu. Po wizytach studenci mieli 2 dni na stworzenie własnych rzeźb. Była to dla nich okazja, żeby po raz pierwszy wypróbować pracy z nowym materiałem i innymi niż na co dzień narzędziami. Rzeźby, które powstały w trakcie warsztatów, można oglądać w holu Żuławskiego Ośrodka Kultury do końca maja. Warsztaty odbyły się w dniach 10-12 maja 2017.

Organizator pleneru: Mariusz Burdek, Wydział Rzeźby i Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku

Partnerzy: żuławski Ośrodek Kultury, BASE GROUP – Koszwały, STOLMACH – Nowy Dwór Gdański, STAL NOWICKI – Gdańsk, WATERCUT – Gdańsk

Uczestnicy warsztatów: 

Jakub Ostoja-Lniski

Aleksandra Józefów

Marek Ciszkowski

Karolina Branecka

Kamil Niewiński

Piotr Piotrowski 

Agata Polikowska 

Michalina Sierotzka 

Edyta Szalewska

Dorota Kozłowska 

Alicja Pietrzak 

Więcej zdjęć z pleneru możecie zobaczyć na Facebooku Wydziału Rzeźby i Intermediów

 

Kalendarz Wydarzeń

Przyjaciele

Newsletter

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych