Polskie i żuławskie. Poznaj nasze legendy

Skąd się wzięła Tuga? Co to jest Baszta Maślankowa? Co straszy w Ostaszewie? Na te i inne pytania odpowiedzą nowe zajęcia edukacyjne Żuławskiego Ośrodka Kultury. 

„Żuławskie opowieści, polskie legendy” to edukacja regionalna i przypomnienie polskich legend w najpiękniejszych filmowych adaptacjach. Dzięki wystawie obrazów inspirowanych żuławskimi podaniami dzieci odkryją Żuławy magiczne, a seans w Kinie Żuławy przeniesie je w świat klasycznych polskich bajek.

W programie lekcji jest zwiedzanie wystawy „Żuławskie symbole i barwy znaczeń w baśniach i legendach”, czytanie żuławskich opowieści, a także pokaz 4 wybranych filmów z cyklu „Bajki polskie”. Cała lekcja przebiega pod opieką animatora, który poprowadzi dzieci od podań regionalnych do bajek znanych w całej Polsce.

Prezentowana wystawa powstała podczas pleneru malarskiego w Jazowej, który odbywał się w 2011 roku. Obrazy żuławskiego krajobrazu zamieszkanego przez duchy, diabły i strażników wałowych, malowali artyści z Polski i z Rosji. 

Oferta edukacyjna dostępna w Żuławskim Ośrodku Kultury do 31 maja 2017. Zajęcia rekomendowane dla dzieci w wieku 7-12 lat. Bilety: 5 zł, opiekunowie bezpłatnie. Prosimy o wcześniejszą rezerwację terminów po numerem tel. 55 247 22 30. Wstęp na samą wystawę jest bezpłatny.

 

Kalendarz Wydarzeń

Przyjaciele

Newsletter

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych