Bob Dylan z Norwegii - Roy Einar Dreng zagra w ŻOK-u

Roy Einar Dreng – znany norweski muzyk, autor tekstów, wokalista i gitarzysta wystąpi w ŻOK-u 5 kwietnia, o godz. 19.00. Nazywany norweskim Bobem Dylanem, jest znaczącą postacią norweskiej sceny country blues, folk i ballad. W Nowym Dworze Gdańskim wystąpi z towarzyszeniem muzyków, pod nazwą R. E. Dreng & Friends. Koncertowi będzie towarzyszyć wystawa malarstwa Wiesława Grzecha. Wstęp na podstawie bezpłatnych wejściówek dostępnych w ŻOK-u.

Koncert odbędzie się pod Patronatem Honorowym Konsulatu Honorowego Norwegii w Gdyni.

Posłuchaj: Roy Einar Dreng na Soundcloud 

Zainspirowany i zafascynowany twórczością Boba Dylana, jest popularny w Norwegii jako odtwórca utworów wielkiego amerykańskiego muzyka, poety i noblisty, często we własnych interpretacjach.

Jest współautorem i członkiem projektów „Mój Dylan Twój Dylan", Ścieżkami Boba Dylana", „Bob Dylan i jego poezja" oraz „Wieczór w świecie Boba Dylana". Wraz z zespołem ośmiokrotnie występował na Festiwalu Dylana w norweskim Beitstolen. Brał udział w koncertach poświęconych 70-tym i 75-tym urodzinom Boba Dylana w Rockefeller i Parkteatret w Oslo.

W ostatnich latach Ropy Einar Dreng coraz więcej czasu poświęca na twórczość własną. W swoich tekstach nie boi się poruszać trudnych tematów i relacji międzyludzkich. Te mocne i oryginalne utwory są jednak niezwykle ciepłe w przekazie, dzięki kompozycjom muzycznym i barwie głosu. Wyraźnie dostrzega się połączenie ogromnej wrażliwości artysty z poczuciem własnej wartości. Jego występy oczarowują i hipnotyzują publiczność.

W 2016 roku z zespołem R.E. Dreng & Friends wydał swoją trzecią płytę „Middle of the Night", również w wersji winylowej.  Album wyprodukowany przez Tor Arne Hansena z masteringiem Davida Shipley z Foxwood Mastering w Nashville. Obecnie pracuje nad czwartym albumem.

Koncertuje w Norwegii, Danii, Włoszech. W Polsce po niezwykle udanych koncertach będzie po raz czwarty. 

W skład zespołu wchodzą:

Roy Einar Dreng: wokal, gitara akustyczna i harmonijka 

Tor Arne Hansen: bas, wokal 

Vicky Maria Hvidsten: wokal 

Ronnie Gerrard: skrzypce i cistern

Leiv Inge Kvilhaug: gitara 

W repertuarze głównie utwory z ostatniej płyty „Middle of the Night", a także kilka nowych kompozycji oraz klasyki Boba Dylana.

 

 

Kalendarz Wydarzeń

Przyjaciele

Newsletter

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych