Odkryj żuławskie legendy

Wystawa obrazów inspirowanych żuławskimi baśniami i legendami przeniesie Was w fascynujący świat magii, która żyła w podaniach miejscowych. Wernisaż połączony ze spektaklem w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkół Nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim, odbędzie się 24 marca, o godz. 18.00. Wstęp jest wolny.

Wystawa „Żuławskie symbole i barwy znaczeń w baśniach i legendach” powstała podczas pleneru malarskiego w Jazowej, który odbywał się w 2011 roku. Obrazy żuławskiego krajobrazu zamieszkanego przez duchy, diabły i strażników wałowych, malowali artyści z Polski i z Rosji. Plener został zorganizowany przez Stowarzyszenie Jazowa. Podczas wernisażu uczniowie ZS Nr 1 pokażą spektakl „Legenda o bogaczu z Mikoszewa”.

Podczas wernisaży połączymy siłę malarstwa z zaangażowaniem młodzieży, która przestawi własną interpretację jednej z legend. Zapraszamy na wystawę mieszkańców, którzy czują potrzebę odkrywania piękna Żuław w różnych wymiarach. 

Wystawa będzie dostępna w holu Żuławskiego Ośrodka Kultury do 30 kwietnia 2017. ŻOK zaprasza grupy zorganizowane na wystawę i żuławskie bajanie, wystarczy umówić się wcześniej w sekretariacie, tel. 55 247 22 30.

 

 

Kalendarz Wydarzeń

Przyjaciele

Newsletter

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych