O!PLA - zobacz najlepsze polskie animacje

Autorskie animacje najlepszych polskich twórców zobaczycie w Kinie Żuławy dzięki V Ogólnopolskiemu Festiwalowi Polskiej Animacji O!PLA. O!PLA to animacje zarówno dla dzieci, jak i tylko dla dorosłych, a jurorami festiwalu są jego widzowie, którzy obejrzą filmy w kilkudziesięciu miastach w Polsce. Festiwal w Kinie Żuławy od 21 marca do 14 maja 2017.

Zaprasza Fundacja "Kreatywna Edukacja".

O!PLA, czyli: „O! Polska Animacja" jest przede wszystkim próbą odzyskania kontaktu i budowania relacji pomiędzy polskim widzem, a polską animacją autorską, a także – za sprawą projektów towarzyszących – promocją, w kraju i za granicą, jednej z najważniejszych dziedzin polskiej sztuki. Celem O!PLA jest docieranie ze sztuką animacji nie tylko do dużych, ale przede wszystkim do mniejszych ośrodków w kraju, poprzez projekcje dla widzów w różnym wieku.

W ramach festiwalu odbędą się dwa konkursy: „Konkurs Główny” dla młodzieży 16+ i dorosłych oraz „Teraz dzieci mają głos” w kategorii przedszkolnej i wczesnoszkolnej. W tych konkursach Jurorami są widzowie biorący udział w projekcjach (głosowanie odbywa się w oparciu o karty do głosowania). To Widzowie w całej Polsce zdecydują, do kogo powędrują statuetki Złotych, Srebrnych i Brązowych Tobołków Koziołka Matołka oraz nagrody specjalne.

W ramach Festiwalu odbędą się:

  • projekcje kierowane do grup zorganizowanych
  • 3 projekcje otwarte:

- w kategorii przedszkolnej - 03.05.2017, godz. 11.00

- dla dorosłych - 03.04.2017 i 08.05.2017, godz. 16.00

Projekt współfinansowany przez Gminę Nowy Dwór Gdański.

 

Kalendarz Wydarzeń

Przyjaciele

Newsletter

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych