Co kryje czarna skrzynka? Zobacz dokument o sztuce fotografii

Film "Czarna skrzynka" przedstawia postać jednego z najwybitniejszych polskich fotografów i obserwatorów rzeczywistości - Tomasza Tomaszewskiego. Pokaz filmu i spotkanie z jego twórcami, Krzysztofem Kowalskim, Dawidem Garncarkiem i Tomaszem Stroynowskim, odbędzie się w piątek 10.02.2017 o godz. 18:00. Bezpłatne wejściówki możecie odbierać w sekretariacie ŻOK-u. 

Tomasz Tomaszewski, wybitny fotografik, człowiek, obserwator. Mimo niezliczonych podróży po świecie, współpracy z wybitnymi tytułami i ludźmi, jest w Polsce, bo jak sam mówi, Polska interesuje go najbardziej. W latach ‘70/’80 pracował dla magazynów: Itd, Perspektywy, Razem i Tygodnika Solidarność. Dokumentował historyczne wydarzenia w kraju, takie jak obchody 3 maja w Bydgoszczy w '80, Wałęsa podczas strajku w Żyrardowie, powstanie rządu Tadeusza Mazowieckiego, blokada ronda Warszawie w '81, marsze głodowe, Stocznia Gdańska, tematy związane z Solidarnością.

Film ten ma być opowieścią o człowieku, który przez fotograficzny pryzmat patrzenia na otoczenie, na ludzi przede wszystkim, chce uzmysłowić odbiorcom jego obrazów, że człowiek jest jednostką szczególną. Tomaszewski przez całe swoje życie doświadczał rzeczy i był uczestnikiem wydarzeń ważnych dla Polski i dla Świata. Niezwykłe wyczucie i intuicja sprawiła, że za wszelką cenę chciał w nich uczestniczyć, aby potem okazywało się, że fotografował wydarzenia dla ludzkości przełomowe. To film o determinacji, pracowitości i miłości. Film o człowieku.

Po projekcji filmu odbędzie się spotkanie z autorami filmu:

Krzysztof Kowalski - reżyseria, scenariusz, zdjęcia

Dawid Garncarek - reżyseria, scenariusz, montaż

Tomasz Stroynowski - muzyka

 

Kalendarz Wydarzeń

Przyjaciele

Newsletter

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych