Zrób to z nami - zostań dawcą szpiku

Zostań dawcą szpiku! Jak to zrobić? Przychodzisz w niedzielę do ŻOK-u, wypełniasz formularz i dajesz wymaz z ust. Po co? Po to, żeby sprawdzić, czy w bazie osób potrzebujących przeszczepu znajduje lub znajdzie się ktoś, komu możesz pomóc właśnie Ty. Nie jesteś pewien, czy jesteś gotowy? Przyjdź, porozmawiaj z konsultantami, dowiedz się więcej.

Pani Ewelina Rój-Sznaze to 33-letnia mieszkanka Brzózek. Do listopada jej świat skupiał się wokół dzieci: 11-letniej Weroniki oraz 8-letniej Juli. Dni spędzała na pracy, a w wolnych chwilach na zabawach ze swoimi pociechami. Niestety, pod koniec ubiegłego roku jej życie wywróciło się do góry nogami. Wizyta u lekarza spowodowana silnym osłabieniem przyniosła nieoczekiwaną diagnozę: przewlekła białaczka szpikowa.

Dziś Pani Ewelina nie może wybrać się z dziećmi na wycieczkę do lasu czy nad morze. Nie może pójść do pracy, którą tak bardzo lubi. Kolejne dni spędza w szpitalu czekając na informację o zgodnym genetycznie dawcy szpiku, która niestety do dnia dzisiejszego nie nadeszła. Dlatego zachęcamy wszystkich do rejestracji w bazie potencjalnych dawców szpiku. Być może to Ty będziesz mógł pomóc Pani Ewelinie lub innym chorym powrócić do zdrowia!

POMOŻESZ? BO MOŻESZ- MASZ TO W GENACH!

Akcja rejestracji odbędzie się:

Data: 12.02.2017

Godzina: 10:00-16:00

Miejsce: Żuławski Ośrodek Kultury

Adres: ul. Sikorskiego 21, Nowy Dwór Gdański

 

Data: 12.02.2017

Godzina: 10:00-16:00

Miejsce: NCKiB - Galeria Żuławska

Adres: ul. Tadeusza Kościuszki, Nowy Staw

 

Kalendarz Wydarzeń

Przyjaciele

Newsletter

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych